Informace


O nás

Vítáme Vás na našich webových stránkách

Již několik let pomáháme nalezeným, nechtěným nebo týraným zvířatům.

„Jsou to krásné a citlivé bytosti. Prožívají vše mnohem intenzivněji než my lidé. Cítí, co my necítíme, vidí, co my nevidíme a slyší to, co my neslyšíme. Svou něhou a přítulností vnášejí do života člověka pocity štěstí a radosti. Zaslouží si pozornost nás lidí a velmi potřebují naši pomoc.“


Kdo jsme?

Jsme nezisková organizace Pomocné ruce Olomouc zapsaná v registru ministerstva vnitra, která vznikla ke dni 2.5.2012 jako občanské sdružení (nyní dle NOZ spolek), IČO: 22742085, sídlo spolku: Internátní 378, Mariánské Údolí, 783 65 Hlubočky; adresa depozita: Dolní Novosadská 63, Olomouc 779 00, avšak všichni její členové se péči o opuštěná zvířata věnují již řadu let.

Naším hlavním cílem je pomáhat opuštěným, bezprizorním, poraněným, nechtěným, týraným či nemocným kočkám, které se u nás ocitnou. Takovým zvířatům pak prostřednictvím tohoto webu a facebookových stránek Kočky Olomouc - depozitum Pomocné ruce z.s. hledáme nový domov. Další činností spolku je podpora kastrací toulavých a opuštěných koček a efektivní snižování jejich populace zejména v na území města Olomouc.

Snažíme se pomáhat soukromým domácím depozitům a tzv. „krmičům“ opuštěných koček žijících v různých lokalitách v Olomouci. Mezi dlouhodobý cíl sdružení patří vybudování či zřízení útulku pro toulavé a opuštěné kočky v Olomouci a vytvoření adekvátních prostor pro toulavé a opuštěné kočky, kde bude zajištěna patřičná péče i zázemí, jež v současnosti na území 100 tis. města Olomouce chybí.

Prosazujeme na Magistrátu města Olomouce zřízení nejen kočičího útulku, ale usilujeme také o schválení a zakládání oficiálních krmných míst na území města Olomouce.

Všichni naši pomocníci a dobrovolníci jsou zaměstnaní či studující a činnost vykonávají ve svém volném čase zcela bez nároku na jakoukoliv odměnu.

Naše organizace nemá žádné vlastní pravidelné příjmy, a jsme tak zcela odkázáni na dary soucitných lidí. Výdaje tvoří převážně nákup krmiva, steliva, platby za kastrace a lékařské úkony. Od vzniku naší organizace podporujeme kastrace koček zejména na území města Olomouce s cílem humánně regulovat počty koček na území našeho města.


„Zvíře má stejně citlivé srdce jako ty. Zvíře cítí radost i bolest jako ty. Zvíře má stejný strach ze smrti jako ty. Zvíře má stejné právo na život jako ty.“

Peter Rosegger (1843-1918, rakouský spisovatel)

Kde nás najdete?

Adresa depozita:
Dolní Novosadská 63/71
Olomouc
779 00
Pomocné ruce Olomouc,
zapsaný spolek,
oficiální sídlo spolku:
Internátní 378,
Mariánské Údolí,
783 65 Hlubočky;
IČO: 22742085

Kontakt

Za naši organizaci je oprávněna jednat předsedkyně Mgr. KATEŘINA SKLENÁŘOVÁ, PhD., kontakt: +420 723 086 383, která je zároveň kontaktní osobou pro příjem a adopci kočiček a informace o depozitu.
Transparentní účet:
Číslo účtu: 2500266592/2010 Fio banka https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2500266592
Otevírací doba depozita:
Pondělí od 16h do 18h
Pátek od 16h do 18h
Sobota od 10h do 12h
 

Máte facebook? Tak nás navštivte i zde.

Nahoru ↑