Informace


O nás

Vítáme Vás na našich webových stránkách!

Již několik let pomáháme nalezeným, nechtěným nebo týraným zvířatům.

„Jsou to krásné a citlivé bytosti. Prožívají vše mnohem intenzivněji než my lidé. Cítí, co my necítíme, vidí, co my nevidíme a slyší to, co my neslyšíme. Svou něhou a přítulností vnášejí do života člověka pocity štěstí a radosti. Zaslouží si pozornost nás lidí a velmi potřebují naši pomoc.“


Kdo jsme?

Jsme nezisková organizace Pomocné ruce Olomouc , která vznikla ke dni 2.5.2012 jako občanské sdružení, zapsané v registru ministerstva vnitra. Od 18.12.2017 jsme evidováni jako zapsaný spolek Pomocné ruce Olomouc z.s. u rejstříkového soudu Krajského soudu Ostrava, pobočka Olomouc.

IČO: 22742085, sídlo spolku: Internátní 378, Mariánské Údolí, 783 65 Hlubočky.

Provozujeme útulek pro kočky (reg. č. CZ71C02519) na adrese Dolní Novosadská 63, Olomouc 779 00 (v prostorách prodejny chovatelských potřeb Zvířecí říše).

Naším hlavním cílem je pomáhat opuštěným, bezprizorním, poraněným, nechtěným, týraným či nemocným kočkám, které se u nás ocitnou. Takovým zvířatům pak prostřednictvím tohoto webu a facebookových stránek Útulek pro kočky Pomocné ruce Olomouc z.s. hledáme nový domov. Další činností spolku je podpora kastrací toulavých a opuštěných koček a efektivní snižování jejich populace zejména na území města Olomouc.

Snažíme se pomáhat soukromým domácím depozitům a tzv. „krmičům“ opuštěných koček žijících v různých lokalitách v Olomouci. Mezi dlouhodobý cíl sdružení patří vybudování či zřízení útulku pro toulavé a opuštěné kočky v Olomouci a vytvoření adekvátních prostor pro toulavé a opuštěné kočky, kde bude zajištěna patřičná péče i zázemí, jež v současnosti na území 100 tis. města Olomouce chybí.

Prosazujeme na Magistrátu města Olomouce zřízení nejen kočičího útulku, ale usilujeme také o schválení a zakládání oficiálních krmných míst na území města Olomouce.

Všichni naši pomocníci a dobrovolníci jsou zaměstnaní či studující a činnost vykonávají ve svém volném čase zcela bez nároku na jakoukoliv odměnu.

Naše organizace nemá žádné vlastní pravidelné příjmy, a jsme tak zcela odkázáni na dary soucitných lidí. Výdaje tvoří převážně nákup krmiva, steliva, platby za kastrace a lékařské úkony, pronájem prostor. Od vzniku naší organizace podporujeme kastrace koček zejména na území města Olomouce s cílem humánně regulovat počty koček na území našeho města.


„Zvíře má stejně citlivé srdce jako ty. Zvíře cítí radost i bolest jako ty. Zvíře má stejný strach ze smrti jako ty. Zvíře má stejné právo na život jako ty.“

Peter Rosegger (1843-1918, rakouský spisovatel)

Kde nás najdete?

Adresa kočičího útulku:
Dolní Novosadská 63/71
Olomouc
779 00
Otevírací doba depozita:
Pondělí od 16h do 18h
Čtvrtek od 16h do 18h
Sobota od 10h do 12h

Kontakty

E-mail: pomocne.ruce@seznam.cz

Telefonní čísla: +420 723 086 383 a +420 797 612 014 (pokud se nedovoláte, pište sms, ozveme se Vám zpět).
Zodpovědná osoba: za naši organizaci je oprávněna jednat předsedkyně Mgr. KATEŘINA SKLENÁŘOVÁ, PhD.,  která je zároveň vedoucí útulku a kontaktní osobou pro příjem do útulku a pro adopci kočiček.

Transparentní účet:
Číslo účtu: 2500266592/2010 Fio banka https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2500266592

Máte facebook? Tak nás navštivte i zde.
Nahoru ↑