Podmínky adopce

Adopce kočky je velký krok. (Odkaz na článek s informacemi: http://pomocne-ruce.cz/clanky/pred-adopci-kocicky)

Před osvojením kočičky či kotěte, než je uzavřena níže uvedená dohoda, jsou nejprve probrány podmínky, do kterých má kočička přijít – zná-li majitel péči o kočku, má-li již nějakou, kam bude mít nová kočička přístup, kde bude pelíšek, jakým krmením bude krmena, zda má dobrého veterináře, atp. Nedáváme kočku jenom pouze někam do boudy, garáže, na půdu – všechny doma jsou připravené být rodinným mazlíkem. Ať už měly start do života jakkoliv ztížený, je o ně pečováno s láskou a co nejlépe. Milují člověka a potřebují jej k životu. Samozřejmě dáme kočičku i do místa, kde může bydlet s lidmi v domečku a může chodit ven. Každý si však musí uvědomit nebezpečí, které kočce venku – bohužel – hrozí.

 • Ne každá kočka je vhodná k malinkým dětem – ty ji někdy zatahají, bouchnou, samozřejmě bez zlých úmyslů, nevědomky, ale kočka se může ohnat drápkem… Takové kočičky proto dáváme do adopce pouze zkušeným majitelům.
 • Malá koťata nedáváme rádi samostatně – je jim prostě smutno, takže odchod je nejlepší ve dvou, nebo k další doma již stávající kočičce.
 • Preferujeme krmení hodnotným krmivem, ne jen granulemi z obchodních řetězců.
 • Lépe je zakoupit kvalitní, byť dražší granulky, než potom dlouze léčit zažívací problémy. To samé platí o konzervách a samozřejmě syrovém mase. Veterinář určitě poradí a poskytne adekvátní krmivo. Kočky i koťata jsou veterinárně ošetřeny.
Při každé adopci je nutné sepsat adopční dohodu. Její znění naleznete zde: DOHODA O PŘEDÁNÍ ZVÍŘETE.

Komentáře

14 komentářů k textu "Podmínky adopce"

 1. Tereza napsal:

  Dobrý den, mohu se zeptat, kdy si můžeme vzít kočičku domů v případě, že budete souhlasit s adopcí ? Jde nám o to, abychom věděli, jestli si vzít přepravku v den kdy se půjdem zajímat o kočičku kterou jsme si zde vybrali.
  Děkuji a přeji pěkný den.

  • pomocneruce napsal:

   Dobrý den, kočičku si teoreticky můžete odnést hned, jakmile si ji vyberete, pokud bude kompletně očkovaná a odčervená, nebude se doléčovat z nemoci či nebude mít po kastraci – každý případ je ale individuální, to už posoudíme přímo v depozitu. Kočičku si můžete také pouze vybrat a závazně rezervovat, a přijít si pro ni později. Ale podle mého názoru byste si přepravku měli vzít s sebou hned, výběr je u nás „bohužel“ veliký, takže podle mě s prázdnou neodejdete. 🙂 Terka

 2. Kateřina Šmoldasová napsal:

  Dobrý den . Chci se zeptat zda-li je kocourek Faraon ještě k dispozici? Moc děkuji za odpověď .
  Pěkný den
  Šmoldasová Kateřina

  • pomocneruce napsal:

   Dobrý den, děkujeme za Váš zájem. Stránky se snažím průběžně aktualizovat, přesto to není denně a nemohu Vám proto podávat ty nejaktuálnější informace. Můžete se přijít nezávazně podívat do depozita, kde přímo uvidíte, které kočičky k adopci jsou. Pokud je kočička označena „mimo depozitum“, mohu poslat kontakt na příslušného dobrovolníka, u kterého se kočička nachází. To ale není příběh malého Faraona, na kterého jsem se Vám ptala, a už je v adopci. Admin Dana.

 3. Černotová napsal:

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat zda-li je pejsek Mailo stále k mání. Sháním pejska pro maminku, která je sama v bytě a potřebuje někoho k sobě. Děkuji za odpověď.

  • pomocneruce napsal:

   Dobrý den,
   ano, pejsek Mailo je stále v depozitu. Vám i Vaší mamince bychom ale doporučili přijít osobně do depozita, než se rozhodnete pro adopci. Pro pejska i nového páníčka je vždycky lepší, když si na sebe mohou zvykat postupně na procházkách a pod. A možná i zjistíte, že by pro maminku byl lepší lenoch Benji, nebo pusinkovací Zorinka, než aktivní Mailo. Tak nebo tak, budeme moc rádi za Vaši návštěvu – doporučuji domluvit se předem.

 4. Dagmar Sedláčková napsal:

  Dobrý den,
  chtěla bych adoptovat kočičku. Vybrala jsem kocourka Ouško. Je ještě k mání? Mám domek se zahrádkou v Oseku nad Bečvou. Kočička by byla ale pořád doma. Mám již dvě kočičky a tak bych jim chtěla pořídit kamaráda.

  Dejte mi prosím vědět, jestli je Oško ještě mání.

  Moc děkuji za informaci.

  Hezký den,

  Sedláčková Dagmar

  • pomocneruce napsal:

   Ouško ještě v depozitu je i s bráškou Mourkem. Doporučujeme přijít některý den po-pá dopoledne, kdy Vás dobrovolníci s kocourem seznámí. Adopce pak probíhá v ordinaci u paní doktorky.

 5. Barbora Pišťáčková napsal:

  Dobrý den,jsme 3 členná rodina a chtěli bychom si pořídit domů nového člena rodiny,mladé koťátko.Moc se nám líbí Kocourek z Uničova Bělínek. Chtěla jsem se zeptat zda-li by byl vhodný do bytu a k dítěti? Děkuji přeji hezký den 🙂

  • pomocneruce napsal:

   Dobrý den. Na Vámi zadaný email jsem poslala kontaktní údaje na paní Novákovou z Uničova, která Vám o Bělínkovi řekne více. Zároveň jsem i jí přeposlala Váš email. Věřím, že se společně nějak domluvíte. Děkujeme za Váš zájem.

 6. Jiřina napsal:

  dobrý den chtěla bych kočičku klidně i dvě do domku i na zahrádku….

 7. Marie Ženožičková napsal:

  dobry den,zajima me kocicka whiskas myslim ze Odetka nebo Hasan,slo by kocicku osvojit si?? mam sice male deti 2 a 4 roky ale jsou hodne 🙂 mame uz dve kocicky a 3 pejsky Zlate retrivry … takze vim jaka je pece o zviratka bydlime v domku na vesnici v Bohuňovicich … granulky a konzervy + varene jidlo samozdrejmosti … Ženožičková

  • Lenka napsal:

   Dobrý den,
   veškeré adopce pejsků a kočiček řeší přímo MVDr. Tesaříková Jitka
   Nejlepsi proto bude když přijdete přímo k ni do ordinace u které je i naše o.s a v oteviracich hodinach se na kočičku zeptáte. Určitě se Vám bude někdo z personálu věnovat a s kočičkou Vás seznámí.
   Informace kde ordinaci najdete i s otevírací dobou naleznete v kontaktech na těchto webovkach.


Zanechte zde názor!