Přeskočit na obsah

Jak pomoci?

Je několik možností pomoci a všechny jsou pro nás přínosem.

 • věcné dary. Přivítáme jakékoliv bentonitové stelivo (nakupujeme v Lidlu, Penny, Kauflandu), kvalitní granule Eminent, Sanabelle, Animonda, ProPlan, Purina, Iams, popř. Royal Canin, ze supermarketových značek granule Whiskas, Felix, Shelma, One nebo Perfect Fit, z mokrého krmiva kapsička a konzervy Gourmet, Sheba, Felix, Shelma, Cosma, Miamor. Budeme rádi i za misky, pelíšky, boudičky, přepravky, hračko, kočičí toalety – nemusí být nové, např. pokud je už Váš tygřík nevyužije. Z čistících prostředků používáme Sanytol, Savo a dezinfekce na ruce. Chcete-li potvrzení o věcném daru, je nutné donést nákupní doklad-paragon.
 • finanční dary :             Číslo účtu : 2500266592/2010  Fio banka transparentní účet    (https://ib.fio.cz/ib/transparent?a=2500266592). Příspěvkem na opuštěné kočičky pod naším spolkem pomůžete dobré věci, a navíc si dar můžete odečíst z daní při ročním zúčtování daní (součet darů min. 1000 Kč).  Pokud chcete zůstat anonymními dárci, ale máte účet na jméno a bylo by viditelné, můžete posílat dary na netransparentní účet 2900699055/2010 a i tak si můžete požádat o potvrzení o daru. Potvrzení o daru (nejlépe za celý rok) zasíláme následujícího  ledna na požádání. Uveďte do poznámky příkazu k úhradě jméno a adresu. Požádat si také můžete prostřednictvím emailu: pomocne.ruce@seznam.cz.
 • V našem útulku je kočičkám věnována maximální péče jak po stránce veterinární, výživové, hygienické, tak i mazlící. Chod celého útulku, dočasných péčí, kastrace toulavých kočiček, pomoc  s krmivem na krmných místech, to vše je vytvářeno prací členů a dobrovolníků. Spolek a útulek nemají žádný jiný příjem, než vlastní drobné kulturní akce.
 • Celý chod útulku je závislý na darech soucitných lidí –  V Á S.

    Tímto všem dárcům a přispěvatelům za jejich pomoc velice děkujeme.

Také můžete pomoci :

Dobrovolnou činností:

 • Péčí o kočky v útulku jako dobrovolník
 • Inzercí a propagací nabízených kočiček.
 • Dopravou – odvozem zvířat na specializovanou kliniku, umisťovací výstavy, transport krmiv a steliv.
 • Dočasným hlídáním kočiček v případě stop stavu v depozitu.

Adopcí opuštěné kočičky:

Svého parťáka na celý život možná najdete právě zde.

V případě jakýchkoli problémů s adoptovanými kočičkami se na nás obraťte buď prostřednictvím emailu: pomocne.ruce@seznam.cz, popř. volejte na telefonní čísla uvedená v sekci kontakty.

 

41 komentářů na “Jak pomoci?”

 1. Ludmila Čermáková

  Velice si vážím toho,co pro opuštěná zvířátka děláte a ráda bych nabidla i svoji pomoc. Bohužel jsem v invalidním duchodu a tudíž nemohu pomoci finančně,ale mam auto Škoda Fabia a pokud by bylo potřeba kdykoli,cokoli a kamkoli přivezt,ráda to udělam. Kontaktujte me na uvedeném emailu.
  Mějte se moc hezky a přeji všem,i zvířátku,hodně zdraví a štěstí.
  S pozdravem Ludmila Čermáková,Mohelnice

 2. Dobrý den.Jsem milovnice kočiček a nerada se dívám na to jak se jim ubložuje.Sama mám 2 a mám je hrozně ráda.Mám doma nějaké pelíšky , které jsou jim malé a zakoupila bych ještě něco k tomu.Vážím si vaši péče o zvířátka a ráda bych pomohla.Zdráhalová

  1. Dobrý den,
   velice si vážíme ochoty pomoci a pelíšky naši svěřenci určitě uvítají. Depozitum pomocné ruce o.s. je otevřeno při veterinární ordinaci MVDr. Tesaříkové, která Vás ochotně příjme v době otevíracích hodin, které naleznete v kontaktech na této stránce: http://pomocne-ruce.cz/kontakt
   Moc děkujeme, za o.s. Pomocné ruce,
   Lenka R.

 3. Lenka Hrabalova

  Dobrý den,ráda bych Vašemu depozitáři také trošku pomohla. Je pro Vás výhodnější finanční pomoc, nebo materiální? Nevím totiž, jaké kvalitní krmivo upřednostňujete. Jinak můžu nabídnout staré povlečení a prostěradla, deky. L. Hrabalová, Olomouc

  1. Dobrý den,
   moc děkujeme , že chcete pomoct. 🙂
   Určitě je všestranější pomoc finanční. Pokud ale chcete pomoci materiálně, krmíme granulemi značky IAMS a kapsičkami značky Felix.

 4. Vladka urbanová

  Dobrý den,
  jsem z Hluboček a máme asi půl roku kočičku z vašeho depozita.A k ní ještě jednu přibližně stejně starou.
  Velice ráda bych nějakým způsobem pomáhala depozitu, je mi jasné, že nejúčinnjěší je finanční pomoc, ale protože se starám o dospělého postiženého syna, se kterým jsem neustále doma, těch fin. prostředků není mnoho.. Určitě budu posílat aspoň malou částku pokud to jen trochu bude možné. Ale hlavně se chcí zeptat, jestli máte dostatek novin a papírových krabic(ty mají být zřejmě rozřezané nebo vcelku?), protože ty bych mohla poskytnout.

  S pozdravem Urbanová

  Velice obdivuji, co pro opuštěná zvířata děláte, vždycky jsem toužila se věnovat právě něčemu takovému,,

  1. Dobrý den,
   ochoty pomoci si opravdu vážíme.
   Krabice používáme na kočičí toaletu i jako jejich domeček, takže jich nikdy není dostatek – nejhodnější sou krabice „v celku“ které nemusíme zpět slepovat, Hodí se nám jak menší, tak velké, které požíváme jako podložky pod klece a zábrany mezi ně.
   Noviny na podložení do klecí sou jako dar vhodné, je však nutné se přesvědčit, že jde o noviny čisté.
   Moc děkujeme.

 5. Dobrý den,
  chtěl bych Vás tímto poprosit o možnost venčení pejsků. Jestli bychom se mohli domluvit na příští týden? Měl jsem pejska 18 let, nyní si nemůžu dovolit pořídit si pejska tak bych rád využil alespoň tuto možnost. Udělat radost.
  Předem Vám děkuji za odpověď. (nejlépe na e-mail)

  S pozdravem
  Pavel Frank

  1. Děkujeme za Váš zájem, odpověď posílám na Vámi uvedený email.

 6. Dobrý deň 🙂
  Som v Olomouci na stáži a chýba mi tu domáci psí miláčik. Mohli by sme sa dohodnúť na venčení?
  Ďakujem za odpoveď… Helena

 7. Jarka Pírková

  Mám 4 ks plátěných prostěradel. Chtěla bych vám je dát, určitě je nějak upotřebíte. jsem z PV. Můžete se mi ozvat? Děkuji

  1. Děkujeme za nabídku, určitě je upotřebíme. Adresa je Jungmannova 1, Olomouc. Budeme rádi, když se k nám stavíte, jak budete mít cestu do Olomouce.

 8. Jolana Konečná

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat zda by jste ve Vašem útulku měli zájem o granule pro kočky včetně koťat ( Apetit Premium Cat – 10kg). Před nedávnem jsem si pořídila kočičku a při objednávání krmiva na internetu jsem omylem klikla na 10 kg balík granulí. Nespotřebovali bychom ho ani za rok:-). Četla jsem, že přijímáte jen určité značky granulí, ale i přes to.. pokud by jste měli zájem, granule bych během následujících dvou týdnů dovezla. Děkuji za odpověď 🙂

  1. Dobrý den,
   granulky určitě přinést můžete, není to rozhodně o tom, že bychom jiné značky nepřijímali. Značky granulí jsou uvedeny, protože to byl jeden z nejčastějších dotazů. Granulky určitě využijeme, ať už v depozitu, dočaskách nebo na krmných místech, která naši dobrovolníci zřizují pro toulavé venkovní kočičky. Děkujeme.

 9. Dobrý den,
  rádi bychom vyvenčili pejsky a přinesli nějaké z výše uvedených granulí. Jsme pár, studenti, takže bychom klidně mohli zítra 24.11. případně bychom se domluvili i na další týden. Děkujeme za odepsání.
  Prosím o brzkou odpověď na email. J.Michl a P.Krátká

 10. Dobrý den, téměř měsíc co jsem nechala uspat svého dvanáctiletého parťáka a kontakt se psí srstí a psem mi dost chybí , proto bych ráda nabídla pomoc s péčí a venčení psů.Mohu po 16 hodině.Děkuji Hana

 11. Alexandra Conearic

  Dobrý den,
  přečetla jsem si, že je možno pomoci třeba darováním větších kusů látek. Mánžel má čalounickou firmu a máme možnost darovat větší vyprané kusy velmy kvalitní čalounické látky , která je měkká a savá, ale kterou je mozné impregnovat a poté se stane velmi voděoddolnou. Je možné ji dodat i se zapracovanými okraji. Prosím, pokud máte zájem, odepište na můj e-mail nebo přímo maželovi na info@ac-interier.cz

  s pozdravem
  Alexandra Conearic
  mob.774 558 818

 12. Dobrý den, moc ráda bych vyvenčila Zorinku i ostatní pesany (mohla bych úterý/středa/čtvrtek) 🙂 Sama mám doma fenku, s pejsky zkušenost mám. Ráda bych pomohla třeba i nafocením pejsků pokud by to nějak pomohlo propagaci. Díky za odpověď a Váš čas, K.K.

 13. Jiřina Vymazalová

  Dobrý den,
  ráda bych pomohla s venčením pejsků. Mohla bych poprosit o brzké bližší informace. Děkuji.
  S pozdravem
  Jiřina Vymazalová

 14. petra hálková

  Dobrý den, našemu kocourkovi z depozita od Vás jsme pořídili škrabadlo uvedené v odkazu níže – vůbec ho nezajímá, rádi bychom ho nabídli k použití dalším kočičkám. Máme ho doma cca půl roku (dostal ho k narozeninám) a nepoužívané, vypadá jako nové. Měli byste vy nebo případně víte o někom jiném, komu by zdarma udělalo radost? Pokud ano, kdy a kam ho můžu dovézt? Petra H
  https://www.google.cz/search?q=ko%C4%8Di%C4%8D%C3%AD+%C5%A1krabadla+pyramida&espv=2&biw=1366&bih=667&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjQydiwj6zLAhVGjnIKHeTVAGAQ_AUIBigB#imgrc=Y_sJ2S3tugT8yM%3A

 15. Karolína Kostková

  Ráda bych pomohla s venčením pejsků..nebo bych ráda donesla nějaké pamlsky a jen je rozdala mezi pejsky. Děkuji za odpovědi (nejlépe na email). Kostková Karolína.

 16. Barbora Bajerová

  Dobrý den,
  jsem studentkou VŠ a prozatím si nemůžu dovolit pořízení vlastního pejska. Zda-li je pro vás momentálně aktuálně pomoc i venčení, mohla bych se na pravidelném venčení pejska/pejsků domluvit?
  Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne 🙂
  BB

 17. Michaela Štěpánová

  Dobrý den,
  velice ráda bych vypomáhala s venčením pejsků. S pejsky mám vlastní zkušenost, mívali jsme doma vždy plno zvířátek. Před týdnem jsem přišla o domácího mazlíčka a zvířátko nám teď doma velice chybí, nicméně necítíme se na to pořizovat si nového. Ráda bych tedy pomohla tímto způsobem, pejsci budou rádi a mě to rovněž velice potěší. Hezký den!

 18. Lucie Kovářová

  Dobrý den,chci se zeptat zda je stále dobrovolné venčení pejsků. Měla bych o to zájem. Ovšem chodím přes den do práce a pracuju do čtyř, tak by mě také zajímalo jestli jako dobrovolník bych venčila každý den anebo stačí tak 2x do týdne dle mých možností. Také prosím o Vaši pracovní dobu.

 19. Kristýna Zoufalá

  Dobrý den,

  ráda bych pomohla s venčením pejsků :). V Olomouci studuji a jsem tu vždy ve všední dny. Ráda bych se domluvila na prvním setkání s pejsky. Info prosím na email.

  Předem Děkuju
  Zoufalá 🙂

 20. Lubica Vavroušková

  Dobrý den paní doktorko.
  Mám na Vás dotaz.
  V čekárně u Vás jsem si všimla že sbíráte vršky od plastu. Tak by mně zajímalo jestli to mají být jen vršky od pet lahvi ?! Protože ja tu mám třeba vršky od kávy, aviváže. Chtěla by jsem Vám aspoň trošku pomoci.Děkuji moc za odpověď.
  Luba Vavroušková

  1. Sbíráme pouze víčka od PET lahví, malé (od limonád) i větší (od ledových čajů nebo mléka), ale NE sportovní uzávěry ani víčka od kávy a pod. Vhazováním takovýchto „ostatních plastů“ nám jenom přidáváte práci s jejich následným tříděním, aby nám pak ve výkupně víčka vůbec vzali. Děkujeme za pochopení.

 21. Zdeňka Hájková

  Dobrý den, ráda bych Vám pomohla s venčením pejsků. Můžete mi prosím zaslat podrobnosti? Děkuji Hájková

  1. Mockrát děkujeme všem zájemcům o pomoc s venčením. Aktuálně jsme rádi za nízký počet pejsků, který zvládáme obstarat a doufáme, že to tak i zůstane.

 22. Ellen Vavrysová

  Dobry den,u nas v praci ve sklepe sme objevili 3 kotata asi 3mesice stara…chodime je krmit a davat jim mlicko a tak ale zustat tam nemuzou… Jsou tam i s matkou. Kdyz je odchytneme,vezmete si je k sobe a nabidnete k adopci? Je mi jich lito, a ne.am je kam dat. Dekuji za odpoved

 23. Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, zda je možnost k Vám někdy přijít a vyvenčit nějakého pejska?
  Máme babičku, která nedávno přišla o dědečka…doma má kočičku, takže pejska mít nemůže, ale moc ráda by občas nějakého vyvenčila 🙂

  Pokud je podmínkou, že bych musela být nějaký čas dobrovolník, tak s tím nemám problém 🙂

  Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den
  Hanka Plchová

  1. Dobrý den,

   v současné době nemáme pro pejsky prostory, tudíž žádné ani nepřijímáme a soustředíme se pouze na kočičky. Pokud byste ale měla zájem, můžete přijít pomoci alespoň kočičkám, stavte se v otvírací době (prázdninová je pouze v pondělí od 16h do 18h), budeme moc rádi! 🙂 Děkujeme, Terka

 24. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda by se Vám hodily granule Hills thyroid – na štítnou žlázu a Hills Urinary care – na zlepšení močových cest. Pokud máte nějakou nemocnou kočičku nebo kočičky, které by potřebovaly toto krmivo, rádi darujeme. Jsme z Olomouce. S pozdravem, Zdenka

  1. Dobrý den, Zdenko, granule určitě pro nějaké kočičky využijeme, budeme moc rádi, když nám je přivezete v otevírací době depozita, tzn. v pondělí a pátek od 16 do 18h, nebo v sobotu od 10 do 12h. Moc děkujeme! Pěkný den, Terka

 25. PROSÍM PROSÍM, NAPIŠTE MI NĚJAK PŘEHLEDNĚ SE VŠÍM VŠUDY ČÍSLO ÚČTU, BANKY A TAK , MŮŽU POSLAT MĚSÍČNĚ JEN MALINKO ALE CHCI ABY SE TO TREFILO K VÁM 🙂 MÁM 5 KOČEK, CHCI ABY SE MĚLY LÍP I TY VAŠE. S NEJVĚTŠÍ ÚCTOU K VAŠÍ PRÁCI VAŠE KOČKOBABKA

  1. Dobrý den, děkujeme moc za ochotu pomoci! Naše číslo účtu je 2500266592/2010 (banka je Fio Banka), budeme moc rádi, když na naše kočenky něco málo přispějete, každá korunka se počítá. 🙂 Přejeme pěkný den, Terka

 26. dobry den mam doma kocici zachod je sice pouzivany ale ani na nejaky flek na spodu je scela poradku tak sem se chtela zeptat kestli budete zajem

 27. Dobrý den. Mám zájem o adopci 1-2 kocicek nebo kocourku. Mohla bych poprosit o vice informaci ? Děkuji

 28. Dobrý den,
  chci se zeptat, zda se dá adoptovat nyní kočička? mohla bych si jí vyzvednout zítra?

Komentáře jsou uzavřeny.