Přeskočit na obsah

Vzpomínáme

†VZPOMÍNÁME†

na kočičky u Katky, které již odešly do kočičího nebe, ať už stářím nebo nemocí…


Miši – mohutný, starší kocourek z autobusového nádraží na Tržnici (Olomouc). Miši je velký dobrák, lehával na autobusáku přímo na chodníku a chtěl se se všemi kamarádit, chodila jsem ho tam několik měsíců krmit. Nakonec jsem si ho 13. 10. 2012 sama odchytila – no, vlastně mi sám vlezl do přepravky :-). Následovala prohlídka na veterině, kastrace. Od té doby si Miši žije spokojeně u nás, je to velký mazíleček. Na podzim roku 2013 zkolaboval po podání antiparazitik a na veterině mu bylo následně zjištěno, že je bohužel FIV pozitivní. Byla mu nasazena léčba interferony na podporu imunity, a tak Miši svou nemoc dobře zvládá. Několikrát do roka se sice objeví horečnaté stavy a nechutenství, ale po podání dávky interferonů obtíže opět ustoupí. Miši má rád všechna místa, kde může v klidu spinkat, ať už je to pelíšek na okně, na škrabadle, ve voliéře nebo s paničkou v posteli. Momentálně má Miši opět to horší období, kdy zhubnul skoro 3 kg, tak nám držte palce, ať s námi i přes svou nemoc může být ještě dlouho.

† 27. 8. 2015 odešel Miši do kočičího nebe … †

Invalid Displayed Gallery


Peki – starší bílomourovatý, mohutný kocourek, kterého na Svatém Kopečku ve zbědovaném stavu odchytila MP. V depozitu, kde pobýval od 18.2.2013 se dostal z nejhoršího. Podařilo se vyléčit silný zánět dutin, uší i očí. 31.8. 2013 se Peki přestěhoval k nám – z původně divokého, venkovního kocoura se stal postelový povaleč a pelíškový pohodář. Každoročně musíme zhruba 3x přeléčit chronický zánět v uších. Jeho poznávacím znamením je 6,5 kg živé váhy, chybějící horní špičáky a občas se mění z důstojného pana kocoura na malé hravé kotě :-).

Peki bojoval se zhoršujícími se záněty horních dýchacích cest, přidávaly se záněty a zákaly očí a silný, hnisavý zánět dásní a zubů. 26.1.2016 podstupuje operaci, při které jsou mu špatné zuby z tlamičky odstraněny. Operaci zvládne a bez obtíží se probere z narkózy … ale druhý den ráno jsme ho našli mrtvého – zřejmě embolie … moc nás to mrzí, nezapomeneme!!

† 27. 1. 2016 †

Invalid Displayed Gallery


Jája je mladý kocour s velmi nemocným srdcem – chybí mu pravá srdeční komora, pravá předsíň nestačí nahrazovat její funkci, a tak se mu hromadí tekutina v břiše. Jája musí brát každý den 2x denně léky na srdíčko a také 2x denně silná diuretika …

Jája odešel 15. 2. 2016 do kočičího nebe. Jeho velmi nemocné srdíčko již nevydrželo dál fungovat … zemřel doma, na místě, které měl nejraději, v kočičí voliéře … Jájíčku, nezapomeneme …

† 15. 2. 2016 †

Invalid Displayed Gallery


Fox – krásného kocourka Foxe jsme přijali do dočasné péče dne 13. 2. 2016 – kocourek bohužel trpí ledvinovým selháním a musí mít ledvinovou dietu a léky na podporu činnosti ledvin … a také jsme museli doplnit stav, když dnes odešly 2 kočičky do nových domovů :-).

† 17. 5. 2016 †

Invalid Displayed Gallery


Macivěd je starý, bezzubý kocourek z areálu FN v Olomouci. Byl zachráněn jednou hodnou depozitní tetou, které neuniklo, že začal kulhat. Na rtg se přišlo na to, že má v těle několik diabolek a střepin – někdo si z něj udělal živý terč. Macivěd se musel podrobit náročné operaci, protože jedna z diabolek byla v hrudníku a velmi blízko tepny, což ho ohrožovalo na životě. Operaci zvládl Macinek na výbornou. Bohužel ale bylo začátkem roku zjištěno, že má kocourek má nemocné srdíčko (HCM – hypertrofická kardiomyopatie) a začínající selhání ledvin. Na srdíčko zatím žádné léky nedostává, ale začal dostávat ledvinovou dietu + preparáty na podporu ledvin … Macivěd je typický nevrlý kočičí důchodce, který úplně nejraději spí někde v koutku, ale když chce, tak se přijde pomazlit.

V sobotu 3. 9. 2016 nás opustil kocourek Macivěd. Na začátku srpna se mu velmi zhoršily hodnoty ledvin, i přes ledvinovou dietu, léky, a i když jsme mu dávali intenzivní infúzní terapii, tak kombinace s nemocným srdíčkem byla na Macinka prostě moc … teď už je Macivědovi dobře a v kočičím nebi může zase prohánět tříbarevné kočky …

†3. 9. 2016† 

Invalid Displayed Gallery


Dorka – želvovinová starší kočička, která byla v minulosti týraná. V roce 2011 byla nalezená postřelená a s popáleninami na zadních končetinách a bříšku. Po operaci, při které jí byly odstraněny diabolky z páteře, úplně ochrnula na zadní nožky. Má rovněž nefunkční svěrače, tudíž neovládá vyměšování, a proto většinu času tráví ve své ohrádce. Musím ji také 1-2x týdně koupat, což se jí moc nelíbí. Když je ale hezky, tak ji bereme na zahrádku, kde si to náramně užívá. Nyní začala Dorinka „chodit“ i na cvičení Dornovy metody, protože má díky svému postižení nepřirozeně pokroucenou páteř.

Invalid Displayed Gallery


Ušáček


Saša

Invalid Displayed Gallery


Macinka byla odchycená v kolonii toulavých koček jako malé a nemocné kotě. Původně jsme jí chtěli jen vyléčit kočičí rýmu a nemocná očka, nechat vykastrovat a vypustit zpět. Ale Macinčin stav se nelepšil, navíc začala trpět průjmy, proto jsme ji nechali vyšetřit a natestovat. Výsledek byl bohužel FeLV pozitivní (kočičí leukemie), proto je Macinka vhodná k adopci pouze do bytu ke stejně nemocné kočce nebo jako jediná kočka v domácnosti. Macinka vzhledem ke své nemoci musí papat pouze výživné granulky RC gastrointestinal. Macinka bohužel 12. 4. 2017 zemřela…

Invalid Displayed Gallery