Přeskočit na obsah

Ztráty a nálezy

Co dělat při ztrátě pejska / kočičky?

Nejdůležitější je v čas a správně informovat okolí!

1. Informujte útulky ve Vašem městě.

(pro Olomouc: Depozitum Pomocné ruce z.s. a Olomoucký útulek v Neředíně, email: olomouc.utulek-loz@seznam.cz )

2. Zeptejte se městské policie na čísle 156. A popište detailně Vaši situaci.
3. Vypracujte informační leták o ztrátě pejska/kočičky a rozmístěte ho v okolí.

Pokud se Vám zaběhla kočička , umístěte v blízkosti domu na kryté místo misku s granulemi. Určitě je šance, že by se mohla vrátit sama.

Psí detektiv a Ztracení a nalezení Olomoucký kraj → stránky na FB, kde můžete vložit informace o ztrátě pejska či kočičky.

V Olomouci můžete kontaktovat také veterinární kliniku Vetmedical, na kterou MP vozí zatoulané kočičky.

Jaké informace jsou součástí dobře vypracovaného letáčku o ztrátě?

Fotka kočky (nejlépe aktuální)
Jméno kočky
Věk
Pohlaví
Barva srsti
Vzrůst
Jiné znaky (např. plemeno, neobvyklé zbarvení srsti, postižení)
Od kdy se pohřešuje (přesné datum, popř. hodina)
Kde se ztratila (konkrétní město a ulici)
Na jaký život je zvyklá (např. domácí × venkovní, reakce na cizí osoby a zvířata)
Kontakt na majitele (jméno a mobilní telefon pro rychlou komunikaci)

———————————————————————————————————————————————-

51 komentářů na “Ztráty a nálezy”

 1. Od poloviny února 2013 se u paneláku Janského 12 objevila nádherná dlouhosrstá zrzavá kočička. Nechybí někomu? Nebo nechce se jí někdo ujmout? S naší kočičkou si nesedla.
  tel. 725 482 992

 2. Dobrý den, dne 4.4. 2013 se nám nevrátil černý kastrovaný kocour ve čtvrti Nový svět – Olomouc. Je mu 5let a má cca 5kg… už ho hledáme týden(vylepili jsme letáky prošli okolí) a stále věříme, že se k nám v pořádku vrátí…prosím kdyby měl někdo nějaké informace ať dá vědèt na číslo 775289204 nebo 602963277. Děkujeme.

 3. Růžena Fišerová

  Dne 12.4. 2013 se zaběhl 6-letý kocour rezavo- bílý v okolí Chválkovic-Olomouce, může se vyskytovat v Černovíře, Kláštěrním Hradisku či v okolí Pavloviček. Slyší na jméno Viky, pokud by jej někdo viděl, prosím ozvěte se na číslo 732 251 600. Děkuji

 4. Dobry den, v patek 10.5.2013 se ke me pridala u ZS Zeyerova Olomouc kocicka. Nechybi nekomu mazlik? Je to sotva odrostle kote zespodu cele bile a nahore trosku zrzave, trosku cerne a trosku mourovane. Je to hroznej mazel, jen lezi na kline a necha se hladit. Neni zvykla byt venku tak pevne verim ze ma nekde pana. Pokud nekomu chybi volejte prosim 775 430 714 nebo se stavte na prodejne Zazen nudu (taktez Zeyerova) kde je docasne ubytovana. Dekuji

 5. Ztratilo se nám kotě – malý kocourek MIKEŠ (tříměsíční) – v sobotu 6.7.2013 – v Olomouci na Bělidlech.
  Celý černý s hnědavým žíháním a bílým motýlkem pod krčkem.
  Společenský, nebojácný, čiperný, přítulný.
  Stýská se nám a bojíme se o něj, budeme vděčni za každou zprávu.
  Kontakt:
  777 642 642 (Vodafone)
  728 030 120 (O2)
  jeho foto je zde:
  http://www.volny.cz/ksuchomel/Mikes.jpg

 6. Dobrý den, v pátek v noci z 2. na 3. srpna 2013 se na Arbesově ulici ve Slavoníně ztratil kocourek kartouzské modré kočky. Má skoro 5 let, ocelově šedou srst, žluté oči a břišní kýlu. Slyší na jméno Vojta. Je zvyklý na jiné kočky, ale bojí se cizích lidí. Žije v domě, ale chodívá i ven. Odměna nálezci jistá. Prosím, kdyby ho někdo viděl, ozvěte se na buresol@email.cz nebo na telefon 608 441 863. Děkuji moc

 7. Dobrý den, dne 17. 9. 2013 odpoledne na Praskově ulici v Olomouci se nám ztratil velký černý kocour, kastrovaný, má zelenožluté oči, je to mazlivý bytový kocour, ale myslím, že na ulici bude plachý. Slyší na jméno Mikeš. Budu vděčná za jakékoli informace, nálezce dostane finanční odměnu. Kontakt: 608 336 446

 8. Dobrý den, 25. 9. se nám na Novém Světě ztratila rok a půl stará kočička: Tříbarevná, vykastrovaná, zdravá, přítulná. Slyší na jméno Ťapinka. Pokud ji někdo viděl, ozvěte se, prosím, na číslo 605 867 520. Případný nálezce bude odměněn. Děkuji.

 9. Orientální kočka viděna v Olomouci-Nemilanech.
  Už podruhé v rozmezí 6týdnů jsem viděla na zahradě orientální kočku přírodně zbarvenou, tč se zdá vyhublá, asi se ztratila, je plachá. Nechybí někomu? valiant@seznam.cz

 10. Dobrý den, dnes jsme v Olomouci potkali ztraceného bílého oříška s hnědými fleky (menší než kokršpaněl). Poprvé kolem 10:30 u křižovatky na Foerstrově, podruhé cca. v 14:30 u ulice Polská. Pejsek byl hodně plachý a nedal se přivolat, přilákat. Když jsem se ho snažili chytit, utíkal před námi. Od Polské ulice jsme za ním šli až k Terezké bráně, ale marně.
  Pejsek evidentně hledal pána, a utíkal kudy ho nožky nesly, aby našel….

 11. Dobrý den,
  psa, kterého popisuje pí Vroblová výše, se mi včera podařilo chytit na ul. Kpt. Nálepky. Byl tu viděn několika pejskaři už před Vánoci, takže se toulá už celkem dlouho. Menší bílý voříšek, hnědá hlava, delší nožky. Určitě dost mladý – měl krásné bílé zuby, bohužel už měl asi nějakou nehodu, protože jeden špičák měl uražený a na bradě větší strup. Byl velmi plachý, ale nakonec jsem ho přemluvila a vzala domů, bohužem mám 2 celkem dominantní feny, takže jsem ho musela předat Městské policii, předpokládám, že bude v útulku v Neředíně, pokud ho někdo hledá.. Byl moc hodný a šikovný, doufám, že se ho někdo brzo ujme… KK

 12. Dobrý den,
  v areálu Fakultní Nemocnice bylo spatřeno pěkné kotě „Britské kočky“ ,neztratilo se někomu? Bylo spatřeno převážně u staré budovy „France Josefa“ nebo pošty.Nechce se nachat nalákat ,sestřičky už to zkoušely.

 13. Od pátku 4.4.2014 postrádáme na ulici Česká čtvrť v Nemilanech rezavého cca ročního kocourka – přítulný k lidem, důvěřivý, mazlivý, k jídlu se nedal od nikoho dlouho přemlouvat… Za poslední dobu je to již 3 kočka, která z této lokality beze stopy a bez zjevné příčiny zmizela – prosíme o zprávy nejen o něm (chybí také šedobílá kočička s protiblešným obojkem a černobílá kočička – obě stáří necelé 2 roky).
  tel. 777282462

 14. Dobry den, pred tydnem se nam v Holici ztratila dlouhosrsta strakata kastrovana kocicka.Hraje vsemi barvami, rezava, cerna, bila.Pokud o ni nekdo vi, piste na mail, nebo tel. 723445553 moc dekujeme.

 15. ZTRÁTA KOČIČKY,
  24.4.2014 se nám při špatné manipulaci s přepravkou utekla černá kočička s bílou plochou kolem očí, čumáčku, náprsenkou a bílými punčoškami. kočička je v cizím prostředí, je vystrašená a i celkově plachá. děkuji za jakoukoliv informaci. tel.:607709922

 16. Ve dvoře ulice Dvořákova byla dnes 29.4.2014 v podvečer viděna dlouhosrstá hnědá kočička se širokým červeným obojkem a známkou se jménem Kitty. Nechybí někomu?

 17. !NALEZEN KOCOUR – OLOMOUC!

  V NEDĚLI 11.5. BYL VE VEČERNÍCH HODINÁCH NALEZEN KOCOUREK.
  POBÍHAL ZMATENĚ PO PARKOVIŠTI A SILNICI U FOTBALOVÉHO STADIONU A OMEGY. KOCOUR JE VELMI PŘÍTULNÝ, ČISTOTNÝ A EVIDENTNĚ ZVYKLÝ NA BYDLENÍ V DOMÁCNOSTI.
  PROSÍME MAJITELE, KTERÝ KOCOURA POSTRÁDÁ, AŤ NÁS KONTAKTUJE.
  KOCOUR MÁ HUSTOU SRST, BÍLÉ BŘICHO, ZÁDA ZVRCHU KRÁSNĚ MOZAIKOVITÉ.
  TEL.:775 181 612

 18. Dobrý den,
  v neděli 25.5.2014 se nám v Holici kolem ulic KEPLEROVA A SLUNEČNÁ ztratil zrzavý kocourek, slyšící velice dobře na jméno ČIKO. Má na sobě tmavý obojek a poznávací znamení – hrbolek na hrudní kosti na bříšku po operaci. Je dlouhé a štíhlé postavy.
  Za jakoukoliv informaci budu velice vděčná – volejte nebo pište ve dne v noci 731 13 03 46
  Nálezci nabízím peněžitou odměnu.
  Děkuji Aneta Pospíšilová

 19. Dobrý den, 29.5.se nám ztratil britský kocour 6 let, barvy stříbrno-šedé, černě mourovaný, cca 5-6 kg. Slyší na jméno Mukin.
  Ztratil se v Olomouci – Holici ve Slunečné ulici. Pokud by se u Vás objevil, byli bychom vděční za zprávu.
  Děkuji mnohokrát
  Michal Janík,Slunečná 845/1F,Olomouc – Holice,tel.: 603 819 240

 20. Je zajimave, ze se v Holici ztraci tolik kocek…kdyz uz slysim, ze se ztratila neci micina, tak je to v Holici… :-/

  1. Ztratil se me v březnu šedý mourovatý kocour-Macin._asi 2,5 roku stary.Moc mě chybí..Odměna 2000,-kč kdo mě ho najde. Děkuji.

 21. Markéta Ondřeková

  Dobrý den, ve středu 19.11.14 jsme odchytili před RCO u hlavního nádraží v Olomouci vyplašeného malého, asi tříměsíčního, kocourka. Je mourovatý, bílá skvrna pod krkem, překvapilo nás, že umí sám chodit na písek a po chvíli se docela osmělil, nevypadá jako úplně divoké kotě, ale možná se pleteme. Neztratil se někomu? marketa.ondrekova@gmail.com nebo telefon: 728 926 567 (vodafone)

 22. Pohřešuje se černá půlroční kočička slyšící na jméno Gigi [džidži]. V srsti má pod určitým úhlem velmi nezřetelně viditelné svislé pruhy, oči má až do oranžova.
  Naposledy byla spatřena 19. prosince v pátek odpoledne
  u FGP tiskárny na Bělidlech v Olomouci ve společnosti několika dětí.
  Je mazlivá a zvídavá, nebojí se lidí, mohlo se stát, že někoho následovala dál od domova, že byla omylem někam zavřena nebo že si ji někdo odvezl jako nalezence.
  Informace, prosím, volejte na číslo 777 285 270 nebo pište na e-mail.

 23. Prosím,jsem zoufala a může se stát,že se kočička dostala sem. Už od 15.12.2014 sháníme naši kočičku zhruba rok a pul starou,kastrovanou bílá s mourováním,krátký chlupy,zvyklá venku, přítulná.Někdo nám ji asi sebral a nám se po Bele stýská. Jsem v případě nálezu dát finanční odměnu. Jsme z Uničova. V případě nálezu mě kontaktujte sms na tel: 736 282 612 nebo email: torinek@seznam.cz. Děkuji

 24. Markéta Petráková

  Dne 27.2.2015 se nám v Hlušovicích nevrátil dvouletý kastrovaný bengálský kocourek slyšící na jméno Max,cca 3,5-4 kg.Hledáme ho několikrát denně,moc nám chybí.pokud ho někdo zahlédl,prosím ozvěte se na tel.731450549 nebo na marketaknajblova@seznam.cz.děkuji.ODMěNA

 25. Hledáme kocourka, prosíme o pomoc!

  V pátek 20.3. 2015 se nám v Olomouci v Hejčíně ztratil mourovatý kocourek slyšící na jméno Mio.
  Mio je kastrovaný 6 let starý, střední postavy kol. 5 kg. mourovatý se světlým bříškem a světlou pusinkou. Pravé oko má mírně přivřené.
  Nálezce, případně informaci k nalezení kocourka finančně odměníme!!

  prostejovska@seznam.cz

 26. Dobrý den či večer,začátkem března 2015 se zaběhl šedy kocourek 2 a pul roků stár,vážící 3 a půl kg,nekastrovaný v Olomouci v Neředíně na ulici Západní slyšící na jméno Marie/dle narození na Marii/.Vypadá jako britský dle zbarvení.Pokud by se někde našel prosím ozvěte se na tel.606339371.

 27. Včera večer 5.7. Se ztratilo rezavé kotě-kocour. kolem Hanušovy ulice na Letné. Neviděl jste ho někdo? prosime o info. 604 550 795. Děkujeme.

 28. Dobrý večer, v pátek 10.7. se nám v centru Olomouce (Švédská ulice) zaběhl roční kocourek. Má střední postavu, váží asi 3,5 kg, černo-bílou strakatou srst. Na čumáčku má dvě výrazné tmavé skvrnky. Je zvyklý žít pouze v bytě. Jsme zoufalí a prosíme o informování na tel. č. 705216882, jestli jej spatříte. Moc děkuji za zveřejnění.

 29. 14. 7. 2015 ráno byl na ulici Pražská v Olomouci nalezen asi tříměsíční mourovatý kocourek. Nehledá ho někdo?

 30. Hledám šedého mourovatého kocoura.Stratil se na Krejnici nebo Hamerská..Olomouc-Holice v březnu 2015.Slyší na jméno Macin.Je hodný,vyrostl doma,bude asi trochu plachy..Stáří asi 2,5 roku. Moc nám chybí..Odměna 2000,-kč.tel 704084400.zašlu foto na požádání. Prosím o pomoc.Děkuji.
  Dále černý kocour,stáří asi 1,5 roku,mazel,přítulný..stracen taktéž na Krejnici a okolí..

 31. Hledá se hnědočerný mourovatý tříletý domácí kocour
  jménem Matýsek.
  VYBĚHL NA PARKOVIŠTI Z AUTA NA ROHU
  ul. MLYNSKÁ a LAFAYETTOVA v Olomouci dne 12.2.2016
  Může však běhat po Olomiuci, ve snaze najít svůj domov na Novém Světě v Olomouci.
  K cizím lidem je nedůvěřivý. Poznávací znamení-chybí mu kousek (5cm) ocásku. Je kastrovaný, očkovaný a zdravý.
  Prosím volejte nebo pište SMS na mobil 603241221
  ODMĚNA PŘI NALEZENÍ.

 32. Dne 29.3.2016 se v Olomouci Slavoníně ztratil čtyřletý labradorský retrívr, krémové barvy, slyšící na jméno Rocky. Je drobnější postavy (cca 30kg), milý, důvěřivý. Mohl by se pohybovat ve Slavoníně, Nemilanech, Nedvězí a okolí. Moc prosíme o pomoc při hledání. Tel. na majitele: 702 362 926

 33. Prosím o pomoc při hledání perské kočičky – ztratila se 7.4.2015 v Holici okolo ulice Keplerova. Je drobná, tříbarevná, má dlouhou srst a chraplavé mňoukání. Je velice nedůvěřivá a může se někde schovávat a mňoukat o pomoc. Pokud o ní něco víte, ozvěte se prosím kdykoliv na 731130346, odměna za nalezení 5000,-. Děkuji Aneta

 34. V Hlubočkách-Dukla se ztratila kočička Micka. Dlouhosrstá, černobílá a obojkem. Prosím pomozte jí najít. Tel
  775405545
  Děkuji

 35. Veronika Trnečková

  Prosim, pomozte nam s hledanim nasi kocicky. Ztatila se v patek 27.6. v nocnich hodinach na ulici Křižíkova, pobliz skoly Zeyerovy. Je mourovana, dobre zivena, kastrovana, s cervenym obojkem. Budeme vdecni za kazdou informaci. Kdyby ji nekdo zahledl, zavolejte prosim na tel. 774816175 nebo na 775907159. Dekuji

 36. Hledá se kocourek jménem Nelánek,na cizí lidi je trochu plachý.
  Je černobílošedý a má velké očička. je docela huňatý,na obouch bocích jakoby opelichaný, jelikož jsme ho museli na bocích ostříhat,měl zacuchtané chloupky.Ztratil se nám zhruba před 4 dny což znamená 15.7.2016 .Obojek ani nic nemá.Ztratil se v Olomouci z rodinného domku,ulice selské náměstí,směr Svatý kopeček.Vždy chodil ven ,je tak naučený,ale každý den přišel domů-až od toho 15ho nepřišel.
  Bojíme se o něj.Pokud budete chtít pošleme Vám i jeho fotku.
  Moc děkujeme.ps: není vykastrovaný

 37. Najde se zde někdo, komu by chyběla kočičí láska?
  Našla jsem v neděli ráno v Prostějově kotěcí holčičku (2 – 3 měsíce), bohužel se o něj dosud nikdo nepřihlásil. Mám doma dvě kočky, které z kotěte nejsou zrovna nadšené, hledáme mu tedy nový domov.
  Kotě je miláček, přede na požádání, mazlí se a umí chodit na bedýnku a má zdravý apetit. Hodí se do bytu i do domku se zahradou. Vhodné pro všechny věkové kategorie, ale zvláště děti Vás za miloučkou čičinu upusinkují do bezvědomí.
  Kdyby někdo měl o tuhle kotěcí princeznu zájem, dejte mi, prosím, vědět. v rámci Olomouckého kraje, snad ještě směr Vyškov, Vám ji mohu dovézt. Děkuju Štěrbová tel: 776 021 101

 38. Olomoučáci – kdo jste prosím z oblasti Luční – Bělidla-Chválkovice, hospoda na Blajchu -směr Hl.N. zaběhla se fenka křížence border kolie -slyší na jméno Betty, je relativně malá -cca po kolena, s mohutnějším tělem, nožky štíhlé, ne moc osrstěné, má obojek se známkou nebo kšírky. Kdo by ji viděl, nebo odchytil -volejte prosím 725253179 nebo 728 646 897, předám info, je bázlivá ale ne agresivní, zaběhla se tátovi, resp. někdo ji vypustil z vrat a on je nešťastný.Info s fotkou i na FB stránce Milujeme Olomouc.

 39. 21.9.2016 se nám ztratila v Olomouci-Topolanech bílo-šedá kočka, na zádech má jizvu. Má tmavě zelený obojek proti blechám. Pokud o ní někdo ví, prosím o info na 602 616 174. Děkuji

 40. Dobrý den,
  dne 8.3.2017 se na ulici Jakoubka ze Stříbra – Rokycanova v Olomouci Nových Sadech zaběhla černá kočka s bílými flíčky pod bradou a mezi zadníma tlapkama stáří cca 1.5r. Je štíhlá menšího vzrůstu. Na krku má zelený protiparazitální obojek s tel. číslem. Byla chována doma a k lidem je nedůvěřivá. Bojí se koček a aut.
  Pokud by jí někdo viděl, prosím o informaci na tel.: 602760519

 41. Na konci prázdnin se ztratila kočka – želvovinová s bílou, cca 5 kg, slyší na jméno Enie. Je hodná, ale k lidem nedůvěřivá. Pokud jste ji někde viděli, prosím volejte nebo pište na číslo 734 18 20 11.

  1. Dobrý den, pokud máte fotku kočičky, napište nám na náš Facebook a my vám pomůžeme alespoň sdílením! TŠ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *